Білосніжна усмішка — запорука успіху. Кожен хоче, щоб зуби були здоровими. Але для цього необхідно приділити їм трішечки уваги, навчитись правильно доглядати за ротовою порожниною.

Після кожної трапези, особливо якщо ви їли солодкі страви або випічку, необхідно очистити зуби від залишків їжі. Це можна зробити за допомогою жувальної гумки, наприклад. Вона, до того ж, чудово освіжає дихання та сприяє відновленню кислотно-лужного балансу у роті.

Ще один дієвий спосіб: за допомогою зубної нитки очистіть міжзубні проміжки та прополощіть ротову порожнину ополіскувачем з фтором. Якщо є можливість, скористайтесь зубною щіткою і пастою. Стоматологи рекомендують чистити зуби тричі на день. Хоча й двох таких процедур достатньо, якщо вони виконані правильно.

Правила догляду за зубами

Щоб усмішка була красивою, дотримуйтесь простих правил:

  • чистити зуби необхідно не менше 3 хвилин;
  • щітка має рухатись під кутом 45 градусів до ясен;
  • зуби чистять вимітаючими рухами;
  • найбільше уваги приділіть внутрішній стороні зубів;
  • правильно підбирайте зубну щітку, змінюйте її раз на три місяці;
  • використовуйте якісну зубну пасту;
  • не користуйтесь відбілюючою пастою постійно;
  • слідкуйте за здоров'ям ясен;
  • відвідуйте стоматолога двічі на рік.

Повноцінне харчування

Не забувайте, що зубам необхідні такі мікроелементи, як кальцій, фосфор та фтор.

Денна норма кальцію — 500 мг для жінки, та 800—1300 мг для чоловіка. В період вагітності, інтенсивного росту організму, при важких фізичних навантаженнях та стресі потреба у цьому мікроелементі зростає. Кальцій міститься в наступних продуктах: домашній та твердий сир, риба, горіхи, квасоля, яєчний жовток, буряк.

Щоденно людина повинна отримувати 800—1200 мг фосфору. Для цього необхідно вживати житній хліб, квасолю, горох, горіхи, яйця, рибу, інжир та домашній сир.

Фтору дорослій людині необхідно щодня по 1,5—2,5 мг. До продуктів, що містять цей мікроелемент, відносяться: морська риба (найбільша концентрація в сомі, трісці, скумбрії), морська капуста; печінка, баранина, телятина, молоко, яйця, хліб грубого помелу, рис, вівсяна крупа, цибуля, шпинат, яблука, горіхи. Значна частина фтору потрапляє в організм людини з водою та чаєм.

Якщо в організмі недостатньо будь-якого з цих мікроелементів, підвищується ризик розвитку карієсу, зуби починають швидко псуватись.

Отже, щоб зуби були здоровими, необхідно правильно за ними доглядати та не забувати про повноцінне харчування.