Більшість людей починають свій день за чашкою ранкової кави. Інші закінчують щоденну роботу за чашкою кави. Кава для цих людей є важливою частиною повсякденного життя. Вона є сильним стимулятором, бо має виражений ефект на головний мозок та артеріальний тиск.

Сьогодні кава є одним з найбільш широко споживаних напоїв, і її споживання стало невід’ємною частиною життя людей в усьому світі. Помірне споживання (від 2 до 5 чашок на день) заварної кави  сприяє покращенню артеріального тиску.

Дослідження показало, що вживання кави з кофеїном значно покращує кровообіг, що є показником того, наскільки добре працює внутрішня оболонка дрібних кровоносних судин. Зокрема, учасники експерименту, які випили чашку кави з кофеїном, мали на 30% збільшений кровообіг в судинах протягом 75 хвилин в порівнянні з тими, хто пив каву без кофеїну. «Це дає нам уявлення про те, як кава може допомогти поліпшити здоров'я серцево-судинної системи та покращити стабільність праці артеріального тиску», сказав Масато Цуцуї, доктор медичних наук, провідний науковий співробітник, кардіолог і професор кафедри фармакології Університету Рюкю в Окінаві, Японія.

Інші дослідження показали, що споживання кави можуть знизити ризики виникнення таких проблем зі здоров'ям, як:

  1. порушення артеріального тиску;
  2. серцево-судинні захворювання (включаючи серцевий напад, серцеву недостатність та інсульт головного мозку);
  3. цукровий діабет;
  4. хвороба Паркінсона;
  5. рак матки та печінки;
  6. цироз печінки;
  7. подагра.

Дослідницька група з Західного університету і Дослідницького інституту здоров'я Лоусона в Онтаріо виміряли вплив випадкового споживання кави на кров'яний тиск і особливо те, як споживання кави впливає на дію блокаторів кальцієвих каналів.

Блокатори кальцієвих каналів - це препарати, що використовуються для зниження артеріального тиску. Їх часто призначають пацієнтам з артеріальною гіпертонією, оскільки вони розслаблюють і розширюють кровоносні судини, полегшуючи кровообіг у великих судинах, таким чином, знижуючи кров'яний тиск.

Кава є одним з найпопулярніших напоїв у світі, але її звинувачують в підвищенні артеріального тиску. Стимуляційний ефект походить від природного алкалоїду — кофеїну. Кофеїн діє позитивно та підвищує роботу серця, стабілізує артеріальний тиск, прискорює серцеві скорочення, підвищує м'язовий тонус серця, зменшує стеноз судин головного мозку та судин шкіри.

Сучасні дослідження показують, що для людей з високим кров'яним тиском щоденне споживання кави навряд чи зробить істотний вплив на їх артеріальний тиск або на загальний ризик серцевих захворювань.

У людей які вживають 3-5 чашок кави на день, знижується ризик серцевих захворювань та знижується ризик передчасної смерті. Вживання кави в помірних кількостях є безпечною звичкою для молодих людей.

Як діє кава на організм та чому після кави ми стаємо більш енергійні, дізнайтеся з цього відео:

👋 Дивіться, які ще статті по даній темі є на сайті: «Кофе. В чем его польза и вред? Рецепты приготовления» 👀