Чим більше засобів контрацепції пропонує фармацевтика, тим складніше вибрати ідеальний варіант. Тому гінеколог повинен грамотно проконсультувати жінку, підібрати метод, який буде враховувати її індивідуальні особливості, надати повну інформацію про побічні ефекти тих чи інших контрацептивів. Як показують дослідження: найкращий метод контрацепції — той, який жінка самостійно вибрала після консультації зі своїм лікарем.

Оральні контрацептиви

Найчисельнішою групою засобів контрацепції є оральні контрацептиви, які забезпечують високий рівень захисту і мають мінімальні побічні дії. Приймаючи оральні контрацептиви, необхідно чітко дотримуватись інструкції.

Інколи жінки відмовляються від цього виду контрацепції, оскільки бояться набрати зайву вагу. Не варто хвилюватись, збільшення ваги, яке здатні викликати оральні контрацептиви, не перевищує 1,5 кг.

Єдине протипоказання — це слабкі судини. Оральні контрацептиви не можна приймати пацієнтам з порушенням згортання крові або схильністю до гіпертонії.

Презервативи

Чоловічі презервативи займають передові позиції в контрацепції. Це доступний і надійний метод запобігання вагітності. Він ідеально підходить тим, у кого немає постійного перевіреного партнера.

Презервативи не лише допомагають уникнути незапланованої вагітності, а ще й захищають від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Внутрішньоматкова гормональна спіраль

Чудово підходить жінкам, які вже народжували та не планують вагітність найближчим часом. Традиційні спіралі, що містять мідь або срібло, сьогодні рідше використовуються, оскільки сучасні гормональні спіралі мають вищий відсоток надійності.

Що стосується протипоказань, то внутрішньоматкову спіраль не рекомендують ставити дівчатам, які ще не народжували. Також даний метод контрацепції виключений при запальних захворюваннях органів малого тазу.

Сперміциди

Відомо, що здатність організму до зачаття в зрілому віці йде на спад, але немало жінок і в 40-50 років продовжують вести активне сексуальне життя. У такому разі не можна відмовлятися від контрацепції. Проте в зрілі роки до вибору треба віднестись особливо уважно. У цьому віці актуальні креми або гелі зі сперміцидними властивостями. До того ж вони працюють як лубриканти.

Кожен засіб контрацепції має певні позитивні й негативні властивості. Проконсультуйтесь зі своїм гінекологом. Обирайте те, що найкраще підходить саме вам.