Це питання здається простим лише тоді, коли допомога медиків швидкої не потрібна. Якщо ж комусь раптом стає зле і необхідна екстрена медична допомога — усі знання миттю зникають і людина розгублюється та втрачає дорогоцінні хвилини. Тож, щоб у таких критичних ситуаціях діяти швидко і впевнено, слід запам’ятати кілька рекомендацій.

Нерідко в критичних ситуаціях людина не може згадати номер телефону, за яким викликається швидка медична допомога. Щоб цього не трапилося, рекомендується написати великими цифрами номер «103» і тримати цей папірець разом з ліками. Тоді не виникне складнощів в напружених обставинах.

Телефонуючи до диспетчера швидкої, необхідно перш за все назвати прізвище, ім’я та по батькові хворого, його вік. Коли постраждала людина знаходиться без свідомості, зазначити орієнтовні показники віку. Також слід чітко описати симптоми. Це дуже важливий фактор, оскільки, в залежності від проявів хвороби, диспетчер направить на виклик фельдшера, лікаря чи спеціалізовану бригаду. А від цього залежить якість надання медичної допомоги.

На завершення виклику назвати адресу, уточнити найкоротший шлях до будинку і код замка на вхідних дверях та повідомити диспетчеру своє прізвище і вік.

Викликавши швидку, слід потурбуватися про те, щоб лікарі мали змогу помити руки, а також забезпечити гарне освітлення біля хворого, аби при необхідності проведення ін’єкцій у медперсоналу не виникло складнощів.

Так само до приїзду швидкої необхідно зателефонувати до найближчих сусідів та попросити, в разі потреби, допомогти знести хворого до карети швидкої допомоги, а також приготувати міцну ковдру, оскільки у сучасних багатоквартирних будинках виносити хворого на медичних ношах немає можливості.

Коли у будинку є домашні тварини, необхідно їх ізолювати, щоб вони випадково не напали на медиків чи не заважали їм надавати допомогу. Бажано комусь зустріти бригаду швидкої на вході у будинок, тоді медики не будуть гаяли часу на пошук квартири.

При приїзді бригади швидкої медичної допомоги, якщо хворий непритомний чи зважаючи на важкий стан здоров’я не може сам розповісти про симптоми, допомогти йому в цьому. Розповідаючи про напад хвороби, необхідно зазначити кілька важливих моментів: коли виник напад хвороби, з чого почався, яка надавалася допомога. Також, коли це хронічний хворий, слід зазначити його діагноз, скільки часу хворіє та якими медичними препаратами й в яких дозах лікується. Важливо не забути попередити медиків про алергічні реакції на ліки, якщо вони є у хворого.

І останнє. Бажано ці рекомендації зберігати разом з ліками, щоб при необхідності не втрачаючи самовладання, робити усе холоднокровно, без метушні й зайвих дій.