Носова кровотеча зазвичай виникає раптово і без явних на те причин. Якщо ця "неприємність" не повторюється, мало хто звертає на це увагу. Але, якщо носові кровотечі виникають часто, то це може бути серйозним дзвіночком про проблеми зі здоров'ям.

Викликати носову кровотечу можуть різні причини. У носі людини переплітається безліч дрібних кровоносних судин. Коли організм ослаблений, вони можуть тріскатись. Тоді з носа йде кров.

Причиною кровотечі можуть бути захворювання серцево-судинної системи та крові. Досить часто її провокує високий тиск. Місцеві травми або туберкульозні виразки також іноді стають причиною носової кровотечі.

Звичайна кровотеча найчастіше починається спонтанно. Рідше людину може турбувати головний біль і шум у вухах. Кров — чиста, без згустків. Але якщо вигляд крові вас насторожив, треба негайно звернутися до лікаря.

Тільки отоларинголог може визначити точну причину носової кровотечі. При необхідності лікар назначить потрібні аналізи та консультацію гематолога. Якщо ж причина виявиться місцевою — проведе нескладну процедуру припікання судин.

Перша допомога при носовій кровотечі

Сядьте і затисніть на 5-10 хвилин ніс великим і вказівним пальцями. Якщо це не допомагає зупинити кров, можна прикласти до переносиці холод. Після того, як кров зупиниться, кілька годин не нахиляйтеся сильно вперед, не рухайтесь активно.

Якщо не вдається зупинити кровотечу самостійно, вона триває понад 20 хвилин — викликайте лікаря. Якщо кровотеча почалася внаслідок травми або після падіння, зверніться за медичною допомогою в будь-якому випадку, навіть якщо вам вдалося швидко зупинити кров.


Читайте ще по темі: «Как остановить кровотечение из носа»