За останні роки вченим вдалося винайти і запропонувати онкологам декілька революційних та радикальних методів боротьби із злоякісними пухлинами. Причому, не має значення локалізація новоутворення: хребет, ліктьовий згин чи будь-яке інше «незручне місце».

Введення в організм мікрочистин із золота

Після досягнення пухлини золото розігрівається за допомогою лазерного проміння. Ракові клітини руйнуються від перегріву та потужного теплового удару.

Створення на базі мікрочастин контейнерів, заповнених протипухлинними токсинами

Наночастини можуть бути із срібла або золота, оксиду титана чи інших сполук. Досягнувши клітини, токсини звільняються та знищують злоякісне новоутворення.

Але у запропонованих методів є істотні недоліки. По-перше, поки що неможлива «адресна доставка» лікувальних наночастин. Знесилений хворобою організм перешкоджає пересуванню речовин по кишково-шлунковому тракту, і наночастини будуть затримуватися і осідати на тканинах та органах.

Біосумісні наночастинки

Перед вченими та дослідниками постало нове завдання. Наночастини, які вводяться в організм для боротьби з раковими пухлинами, повинні самі руйнуватися. І продукти їх розпаду не повинні отруювати організм чи шкодити йому.

З цим завданням впоралися вчені з Інституту фотонних технологій в Єні (Канада). Фізикам вдалося створити наночистинки з пористого кремнію. Розпадаючись, вони утворюють кремнієву кислоту, яка зміцнює кістки та сприяє розвитку сполучних тканин.

Отримано перші експериментальні результати. Знадобилося лише 13 днів, щоб повністю знищити ракові клітини, які вражають молочні залози.

(Серпень 2016, Nanomedicine: Nanotechnology, Biology and Medicine)