Давно відомо, що лікувати потрібно не симптоми хвороби, а її причину. І якщо усунути останню, то хвороба зникне сама. Сьогодні багато людей страждають такими захворюваннями хребта, як остеохондроз, радикуліт, сколіоз і т. і. Не завжди лікування медикаментами дає бажаний ефект. Водночас існує надзвичайно простий і ефективний метод ліквідації причини цього захворювання, а значить і самої хвороби.

Головною причиною, що викликає порушення у хребті, є вага тіла, яка постійно здавлює хребтовий стовп, коли ми знаходимося у вертикальному положенні. Другою причиною перевантаження хребтового стовпа є постійне перенапруження м’язів спини, які регулюють положення хребта. А зміни у хребті, що виникають під дією ваги тіла і перенапружених м’язів, ефективно ліквідувати можна з допомогою витягання, в перевернутому положенні, головою вниз.

Для цього використовується двометрова дошка, закріплена під кутом 20 градусів, з петлею для фіксації ступнів (профілактор Євмінова). Нахилена дошка – це можливість ідеального дозування розтягувального навантаження, шляхом зміни кута нахилу.

Нахилена дошка заставляє ту ж саму вагу тіла ліквідовувати викликані нею ж порушення, а комплекс із простих вправ на скручування і прогини хребта і шиї, які виконуються під час витягування, багаторазово підсилює ефект самовиправлення.

Важливим моментом витягування є попереднє проведення рефлексогенного масажу, який дозволяє розслабити м’язовий корсет. Принцип дозування витягування простий. Розпочати потрібно з найменшого, а потім кут нахилу дошки й час витягання помірно збільшувати. Після достатнього тренування рекомендується дошку нахиляти не більше 20 градусів, а час витягування 10 хвилин два рази на день.

Але щоб болісні відчуття не повернулися, коли відновиться компресія (при звичайному вертикальному положенні), необхідно, все ж таки, зосередити увагу на фізичних вправах і фізіопроцедурах. Перед початком витягування необхідно проконсультуватися з лікарем, який порадить проведення курсу фізичної реабілітації в амбулаторних умовах.