Наперебій прихильники здорового способу життя твердять, що «сидяча робота» шкодить організму людини. Біль у спині, погіршення зору, депресії — це чи не основні результати, насамперед, офісної праці.

Що ж робити? Не поспішайте звільнятися і шукати собі інше більш рухливе заняття. Якщо дотримуватися декількох простих порад, то можна уникнути й неприємних відчуттів у спині, і болю в очах, і депресії.

  1. Насамперед, варто періодично вставати з робочого місця. Хоча б для того, аби, наприклад, пройтися до столу колеги й повідомити інформацію, яку до цього часу надсилали за допомогою Viber чи E-mail.
  2. Не забуваймо про руханку. Не варто перейматися про те, що здаватимешся смішним, якщо перервешся на фізкульт-хвилинку. А ще краще — запропонуйте колегам у кабінеті разом долучитися до такої розминки. Буде і весело, і корисно, і, можливо, смішно. Можна виконувати якісь вправи сидячи: повороти тулубом вліво, вправо, нахили назад, вперед, потупайте ногами, простягніть їх.
  3. Пам’ятайте, що закидати ногу на ногу шкідливо, особливо, якщо ви майбутня матуся.
  4. Що ж до очей, то існує чимало вправ і для них. Звісно ж, це кліпання. Очі починають пекти саме тому, що пересихає слизова оболонка. І саме часте кліпання дозволить знову її зволожити. Також спробуйте періодично відводити погляд то вдалечінь, то на близький предмет. А ще уявіть перед собою циферблат і переводьте погляд з уявних позначок дванадцять, три, шість і дев’ять до центру цього годинника.
  5. Якщо ж ви постійно працюєте перед монітором, то не завадило б придбати спеціальні окуляри. Вони, звісно ж, не з дешевих товарів, але на здоров’ї економити не треба. Можна запастися і краплями, що зволожують очі.
  6. І про депресію. Подолати її здатні позитивні думки. А хто, як не рідні та близькі люди, приносять нам найбільшу радість. Якщо маєте таку можливість, то розмістіть на робочому столі світлини з найріднішими.
  7. А ще, якщо шеф не проти й умови праці цьому відповідають, можете оснастити зону діяльності на свій смак та зручність.
  8. І ще одне. Якщо маєте можливість, то після завершення робочого дня краще пройдіться додому пішки. Або ж вийдіть погуляти вже потім чи відмовтеся від ліфта. Головне, більше рухайтеся, адже рух – це життя!