Крім вживання цибулі, часнику та чаю з малиною, варто спробувати ароматерапію для боротьби із застудою. Натуральні ефірні олії допомагають боротися з кашлем, нежитю, головним і м'язовим болем.

Своїми властивостями ефірні олії зобов'язані натуральним рослинним екстрактам і есенціям, отриманим в процесі дистиляції. Дуже важливо купувати 100% ефірну олію, бо в продажу є натуральні олії, які не володіють лікувальними властивостями, а тільки приємно пахнуть.

Домашня ароматерапія

У боротьбі із застудою слід використовувати наступні ефірні олії: сосна, евкаліпт, чайне дерево. Вони мають антибактеріальну, противірусну, протизапальну, знеболювальну і відхаркувальну дію. З їх допомогою можна ефективно природним шляхом полегшити симптоми інфекцій верхніх дихальних шляхів, включаючи кашель, закладеність носу, головний біль.

Інгаляції

Натуральні ефірні олії є концентрованими речовинами, і їх дія посилюється теплою водою. Найпростіший спосіб використовувати ефірну олію при застуді — це робити інгаляції. Для цього слід додати кілька крапель обраної олії в миску з гарячою водою.

Можна змішати дві різні олії, наприклад, сосну та евкаліпт. Далі слід нахилити голову над водою, накрити її рушником і закрити очі, щоб уникнути подразнення. Потрібно спокійно вдихати пару через ніс і видихати через рот на протязі 5-10 хвилин. Після цього бажано лягти спати чи відпочивати. Таке лікування слід проводити до 3-х разів на день, поки симптоми не зникнуть.

Ванни

Релаксацію і полегшення принесе також тепла ванна з додаванням 3-4 крапель вибраної олії. Приймати ванну потрібно близько 15-20 хвилин. Занадто довге лежання у ванні з теплою водою з олією може подразнити шкіру.

Домашня мазь для очищення дихальних шляхів та проти болю у м'язах

Крім традиційної ароматерапії, можна приготувати домашні мазі з додаванням ефірних олій. Їх основою є олія, яка базою для ефірних олій і запобігає роздратуванню шкіри.

Дуже корисними компонентами для приготування домашніх мазей є солодкий мигдаль або кокосове масло. Слід додати кілька крапель ефірної олії до вибраної базової олії. Найкраще підійдуть олії евкаліпта, сосни, гвоздики, розмарину, чайного дерева або імбиру.

Мазь наносять на груди та спину. Ефірні олії, що містяться в мазі, будуть випаровуватися і таким чином очищувати дихальні шляхи. У разі м'язового болю потрібно змащувати запалені ділянки.

При використанні ефірних олій, пам'ятайте про заходи безпеки. Не використовуйте дози більше рекомендованих, що вказані на упаковці. Також слід пам'ятати, що ароматерапія не замінить візит до лікаря і консультацію з фахівцем — вона може бути лише доповненням до лікування.