Ніч відновного сну не просто допомагає добре себе почувати. Вона також покращує імунітет та підвищує енергетичні рівні, тому ми залишаємось здоровими та почуваємось більш зосередженими впродовж дня. З комфортним ліжком та правильним режимом, який включає грамотно підібрану закуску перед сном, ви зможете насолоджуватися якісним сном щоночі.

Їжа, яка покращує сон має поєднувати білки та вуглеводи. Продукти з низьким глікемічним індексом підвищують рівень інсуліну з постійною швидкістю, завдяки чому організм легше засвоює триптофан, що викликає сон.

  1. Горіхи та горіхове масло. Такі горіхи, як волоські чи мигдаль, є природними джерелами триптофану — амінокислоти, яка допомагає викликати сон. Волоські горіхи також підвищують рівень мелатоніну, а мигдаль містить магній, який регулює сон, тому ви рідше прокидаєтеся вночі. Спробуйте з'їсти кілька шматочків яблука з мигдальним маслом або візьміть жменю волоських горіхів разом з нарізаною грушею як швидку закуску.
  2. Сир і крекери. Якщо говорити про продукти, завдяки яким ви почуваєтесь втомленими, то молочні продукти, такі як сир і йогурт, багаті як на триптофан, так і на кальцій, які разом роблять вас сонними. Кальцій допомагає мозку краще використовувати триптофан, щоб ви засинали швидше. Візьміть трохи сиру з крекерами, побалуйте себе чашкою густого йогурту або підігрійте трохи молока перед сном.
  3. Рис. Ваше тіло швидко перетравлює рис, що скорочує час, необхідний для засинання. У поєднанні з багатим на триптофан джерелом білка, як, наприклад, горіхи, білий рис допомагає швидше заснути та добре спати.
  4. Вишневий сік. Вишні самі по собі є чудовим джерелом мелатоніну, гормону, що регулює сон. Дослідники також виявили, що терпкий вишневий сік може допомогти зменшити безсоння у пацієнтів, які п'ють склянку перед сном. Учасники дослідження спали до 90 хвилин довше після пиття терпкого вишневого соку перед сном. Насолодіться кількома ягодами або випийте трохи цього бордового напою на вечір.
  5. Чай з ромашкою. Потягування гарячого напою маленькими ковтками - це заспокійливий спосіб підготуватися до сну, а заспокійливий чай з ромашки є відмінним вибором, оскільки містить інгредієнти, що підвищують рівень гліцину. Ця амінокислота розслаблює нервову систему і діє як заспокійливий засіб, який готує вас до спокійної ночі. Додайте столову ложку меду для вироблення мелатоніну у вашому мозку, щоб ваші сни стали ще солодшими.

Крім їжі, покращити сон може допомогти й заспокійлива атмосфера в спальні. Додавання приємних кольорів, таких як пастельні блакитний, пурпурний і зелений сприяє повній релаксації. Для швидкого оновлення зранку, оберіть підковдру і деякі подушки в цих відтінках. Ви засинатимете швидше і прокидатиметесь, відчуваючи себе освіженим і готовим насолодитися днем.


👋 Дивіться, які ще статті на цю тему є сайті: «Статті про сон та про те, як його покращити» 👀