Одним з основних та найрозповсюдженіших захворювань шлунково-кишкового тракту є гастрит. Ця хвороба може виникати як в людей похилого віку так і в молодих людей. Гастрит в перекладі з латинської мови означає запалення слизової оболонки шлунку.

Одним з основних та найрозповсюдженіших захворювань шлунково-кишкового тракту є гастрит. Ця хвороба може виникати як в людей похилого віку так і в молодих людей. Гастрит в перекладі з латинської мови означає запалення слизової оболонки шлунку.

Ця патологія є довготривалим захворюванням, яке характеризується запальними змінами слизової оболонки шлунка і супроводжується різкими зрушеннями епітеліальних клітин шлунка. Цю хворобу, останнім часом, лікарі діагностують кожного дня.

Основні причини виникнення гастриту

  1. Перша основна причина даної хвороби є бактерії, а саме Helicobacter pylori. Вчені проводять дослідження з цими бактеріями, щоб винайти методику швидкого виведення їх з організму. Дані бактерії попадають в організм з погано приготовленою їжею або з порушенням норм гігієни.
  2. Друга причина гострого або хронічного гастриту є неправильне харчування. Ця причина може викликати гастрит в людей, які не надають важливого значення споживанню їжі. Тобто не стежать за часом вживання їжі або харчуються один раз на добу. Харчування повинно бути, як мінімум триразове, тільки тоді шлунок добре функціонує. Дотримання дієти та графіку приймання їжі є важливим фактором здорового шлунку в нашому організмі. Потрібно берегти своє здоров’я правильно харчуючись, і тоді проблеми зі шлунком ніколи не буде.
  3. Важлива і досить часто зустрічається така проблема, як паління та надмірне вживання алкоголю. Цей фактор, також, є одним з перших у виникненні запального процесу слизової оболонки шлунку. Часте вживання алкоголю змінює кислотність середовища шлунка, внаслідок чого епітеліальні клітини не справляються зі своїми функціями. Медики уточнюючи у пацієнта дані анамнезу життя, обов’язково запитують про паління та вживання алкоголю. Лікарі завжди пам’ятають про хронічний гастрит, тому в більшості пацієнтів, які вживають алкоголь кожного дня підозрюють це захворювання вже при першому огляді.
  4. Стрес – причина запального процесу шлунка. Так, одною з головних причин гастритів є стрес. Серед лікарів є таке поняття як «стресовий гастрит». Будь-яка ситуація, яка неприємна людині або заставляє людину сильно нервуватись може спричинити стресову виразку шлунка. З часом ці виразки можуть перейти в гастрити або викликати сильні кровотечі. Стресова ситуація до кінця не досліджена, але вже доказано, що саме стрес може викликати гострий гастрит, який потрібно негайно лікувати.

Дізнайтеся більше про симптоми та лікування хронічного гастриту.


👋 Дивіться, які ще статті по даній темі є на сайті: «Статті про гастрит, його симптоми та лікування» 👀